Dėl kritinės padėties nacionalinėse kultūros įstaigose kreiptasi į Vyriausybę ir kultūros ministrą

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos pirmininkas Gabrielius Landsbergis kreipėsi į Ministrą Pirmininką Saulių Skvernelį ir kultūros ministrą Mindaugą Kvietkauską dėl susidariusios kritinės situacijos tiek nacionalinėse, tiek valstybinėse kultūros įstaigose.

G. Landsbergis, frakcijos vardu, prašo peržiūrėti 2019 metų biudžeto asignavimus nacionalinėms kultūros įstaigoms bei valstybinių kultūros įstaigų biudžetus ir imtis priemonių perskirstyti Kultūros ministerijai skirtus asignavimus, o dėl institucijų, esančių atskirais asignavimų valdytojais, teikti 2019 m. valstybės biudžeto įstatymo patikslinimo projektą, kad būtų užtikrinta sklandi šių įstaigų veikla.

Kaip šiandien TS-LKD frakcijos posėdyje sakė  Nacionalinio operos ir baleto teatro vadovas Jonas Sakalauskas bei Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus bibliotekos direktorė Emilija Banionytė, nesulaukus papildomų valstybės lėšų teatras turės apriboti, o biblioteka – nutraukti veiklą.

„Šiandien frakcijos posėdyje išgirdome labai aiškiai: jei įstaigos negaus papildomų lėšų, jos turės užsidaryti. Turint omenyje, kad valdančiųjų prioritetas yra kultūra, ar bent jau taip deklaruoja Seimo Kultūros komiteto pirmininkas Ramūnas Karbauskis, tikimės, jog tretiems šios Vyriausybės metams baigiantis į kultūrą pagaliau bus nors kiek atsižvelgta ir merdinčios kultūros įstaigos sulauks deramo dėmesio“, – teigė G. Landsbergis.

Parašykite komentarą