Dainų šventės chorų eisena galėtų prasidėti nuo Chorų alėjos

Lietuvos Dailės muziejaus vyrų choras „Varpas“ gegužės 27 d. Vilniaus Šv. arkangelo Rapolo bažnyčioje giedojo Šv. Mišias už mirusius „Varpo“ dainininkus ir meno vadovus. 

 

Po to Žvejų gatvėje (prieš architektų rūmus) iškilmingai atidengė „Varpo“ įamžinimo ženklą – dekoratyvinę šaligatvio plytelę. Tai padėkos ir pagarbos ženklas choro veteranams ir choristams, savo laisvalaikį paskyrusiems lietuviškos dainos ir choro meno puoselėjimui.

 

Pirmosios savo choro ženklą grindinyje Žvejų gatvėje atidengė Vilniaus „Liepaičių“ ir „Liepų“ chorų merginos ir moterys. Tai įvyko 2014 m. rudenį Vilniaus Kultūros centro užsakymu.

Lietuvos Dailės muziejaus vyrų choro „Varpas“ nutarė pratęsti „Liepų“ choro iniciatyvą ir Lietuvos Šimtmečio Dainų šventės proga įrengti „Varpo“ įamžinimo ženklą – dekoratyvinę grindinio plytelę. Įrengti įamžinimo ženklą leido Vilniaus savivaldybės administracija, projektui pritarė Vilniaus miesto pavadinimų, paminklų ir atminimo lentų komisija.

„Varpo“ choristai tiki, kad šia „Liepų“ choro iniciatyva paseks ir kiti Vilniaus miesto chorai ir Žvejų gatvėje susiformuos graži „CHORŲ ALĖJA“. „Varpo“ vyrai įsitikinę, kad  ilgainiui nuo CHORŲ ALĖJOS (o ne nuo Tymo turgaus) prasidės Dainų šventės chorų eisena į Vingio parką.

 

Alfredas Basevičius

VARPO choro prezidentas

Parašykite komentarą