Čikagos „Dainava“ nori Lietuvon, Dainų šventėn!!!

Dainaviečiai intensyviai repetuoja! Nori Lietuvon, dainų šventėn!!!

 

Nepriklausomos Lietuvos valstybės atkūrimo jubiliejinių metų dvasia Čikagos lietuvių meno ansamblis „Dainava” gyvena turbūt dar nuo praėjusio pavasario, kai gerokai iš anksto turėjome susiplanuoti vieną 2018-ųjų vasaros savaitę taip, kad galėtumėme dalyvauti jubiliejinėje, dvidešimtojoje, Šimtmečio dainų šventėje Lietuvoje. Ir štai paskutiniai reikalai pagaliau surikiuoti, tvarkaraščiai sustyguoti, kelionės bilietai nupirkti. Ruošiamės atvykti. Mūsų – pusšimtis. Atrodo, būsime antras pagal gausumą choras. Tačiau tik maža daugiatūkstantinio jungtinio choro dalelė.


O kol kas dar intensyviai repetuojame…

Rugsėjį veiklos sezoną pradėję nepaprastai džiugia žinia ir sveikinimais – proga buvo tikrai ‎ypatinga: Balzeko muziejaus 2017-ųjų Metų žmogumi išrinktas mūsų vadovas Darius Polikaitis! 

Kibome į darbus! Laukė tradicija tapęs kasmetinis tobulinimosi seminaras (šiemet mus „dresiravo“ Čikagos Northwestern universiteto Bienen muzikos mokyklos profesorė, vokalo dėstytoja Karen Brunssen), Reformacijos 500 metų bei Vasario 16-osios minėjimai Čikagos apylinkėse. Suplanuoti neeiliniai renginiai, repertuaras gausus, svarbi kiekviena repeticija. Juolab, kad tuo pačiu metu turėjome mokytis, negalėjome atidėlioti ir dainų šventės kūrinių. Dariaus iš anksto buvome perspėti, jog dalyvauti galės tik tie kolektyvai, kurie bus kaip reikiant pasiruošę. Ir kad savo pasirengimą šventei turėsime įrodyti dainų įrašais. Reikalavimai netikėti, gana griežti ir atsipalaiduoti nėra kada.

Prieš repeticijas – choro vadovo žinutės su namų darbų užduotimis bei kūrinių įrašų tinklalapio nuoroda. Su tik Dariui būdingu subtiliu, labai diplomatišku paraginimu į repeticiją atvykti pasirengusiems. Suteiktos visos galimybės, tereikia tik šiek tiek laiko ir noro. Visi gerai žinome, kad nuo Dariaus akių (tiksliau – ausų) nepraslysta, kas pasimokė, o kas ne. Todėl savo vadovo klausome ir repeticijoms ruošiamės.

Norime į šventę Lietuvoje…

Jolanta Urbietienė

Sandros Ščedrinos nuotr. ‎

Parašykite komentarą