Choras „Vilnius” kartu su jaunaisiais kūrėjais leisis į kūrybinius eksperimentus

 

Netikėtų kūrybinių sumanymų nestokojantis choras „Vilnius“ imasi Lietuvoje analogų neturinčio projekto ir kviečia suklusti jaunuosius kompozitorius arba tarpdisciplinines kūrėjų komandas. Projekto „VILNIUS LAB: Choro „Vilnius“ jaunųjų kūrėjų laboratorija” rengėjai trims muzikos kūrėjams suteiks galimybę realizuoti ir pristatyti klausytojams novatoriškus kūrinius chorui.


Kompozitoriai kviečiami iki sausio pirmosios teikti idėjas ir kūrybos eskizus, iš kurių komisija atrinks tris jaunuosius menininkus, tapsiančius projekto dalyviais. Jie bus kviečiami tęsti kūrybinį procesą glaudžiai bendradarbiaujant su choru, o pasirinktos idėjos bus įgyvendintos ir pristatytos visuomenei kitų metų gegužę.


Pateiktas paraiškas svarstys nuolat su Latvijos radijo choru bendradarbiaujantis kompozitorius Mārtiņš Viļums, choro „Vilnius“ vyriausiasis dirigentas Artūras Dambrauskas ir tarpdisciplininio meno kūrėjas Artūras Bumšteinas.


„Lietuvių kompozitorių kūryba visada sudarė didžiąją mūsų repertuaro dalį – esame ne tik pirmieji daugelio kūrinių atlikėjai, bet ir jų užsakovai. Tam, kad choro menas keistųsi, kad kompozitoriai turėtų galimybę ne tik drąsiai eksperimentuoti, bet ir profesionaliau įvaldyti vieną sudėtingiausių – choro – instrumentų – ir sumanytas šis projektas. Tikimės, kad jis dar labiau suartinsiantis mus su ryškiausiais ne tik šių dienų, bet ir ateities kūrėjais“, – kalbėjo choro „Vilnius“ vyriausiasis dirigentas Artūras Dambrauskas.


VILNIUS LAB iš kitų muziką chorui skatinančių kurti iniciatyvų išsiskirs tuo, kad kompozitoriai kūrinius komponuos etapais, iki galutinio rezultato kūrybinėse dirbtuvėse galėdami „pačiupinėti“, išbandyti sukurtą medžiagą, išgirsti gyvai skambančias muzikines idėjas ir bendro darbo su choru „Vilnius“ metu artimai pažinti choro specifiką.


„Tokio pobūdžio projektas leidžia iš arčiau susipažinti su choro muzikos atlikimo ypatumais, kartu skatina praplėsti tradicinį požiūrį į susiformavusį rašymo stilių ir atverti originalius kūrybinės paieškos laukus. Tikiuosi, šis projektas bus naujas profesionaliosios chorinės muzikos pakilimo laiptelis“, – džiaugėsi kompozitorius ir projekto mentorius Mārtiņš Viļums.


Kaip teigia projekto organizatoriai, tikimasi sulaukti naujų, netikėtų kūrybinių sprendimų, o tarp vertinimo kriterijų pabrėžiamas koncepcijos originalumas ir naujų raiškos formų paieška, skatinsianti atrasti daugiabriaunes choro galimybes.

‎‎

Choras „Vilnius“

kviečia

jaunuosius kompozitorius ar tarpdisciplinines kūrėjų komandas (18-35 m.)

teikti paraiškas dalyvauti

kūrybiniame projekte „Choro „Vilnius“ jaunųjų kūrėjų laboratorija“:


Choras „Vilnius“ trims muzikos kūrėjams ar kūrėjų komandoms suteiks resursus novatoriškų kūrinių realizavimui ir pristatymui, 1000 EUR atlygį už kūrybinį darbą bei prisidės kūrinių sklaida. Kūrėjai kviečiami eksperimentuoti kuriant garsyną, taikant multimedijinius, erdvinius sprendimus, ieškant naujų išraiškos formų. Trys konkurso būdu atrinkti darbai bus pristatomi 2019 m. šiuolaikinės muzikos festivaliuose Lietuvoje.


Vilnius LAB gairės:

‎‎
• Kūrinys mišriam chorui a cappella SATB (divisi iki SSAATTBB), pasirinktinai – solo instrumentas (pasirenkama pagal poreikį), elektronika. Galimi choro solistų intarpai (sopranas, mecosopranas, tenoras). Choristų balsuose: S-12, ATB – po 10, iš viso – 42 choro artistų.


• Kūrinio trukmė – 15-25 min.


• Terminai – galutinis partitūros pridavimo terminas – 2019 m. balandžio 30 d. Nuo konkurso rezultatų paskelbimo iki partitūrų pridavimo termino įvyks trys kūrybinės dirbtuvės su choru, kurių metu jaunieji kūrėjai išbandys iš anksto pateiktus kūrinio eskizus ir muzikines idėjas.


• Edukacija – dirbtuvių metu bus sudarytos sąlygos pažinti choro instrumentą, išbandyti naujas muzikines idėjas. Jaunieji kūrėjai bus konsultuojami choro „Vilnius“ vyr. dirigento Artūro Dambrausko bei kompozitoriaus – projekto mentoriaus Mārtiņo Viļumso.


• Kūrinių premjera numatoma gegužės mėnesį Vilniuje, Kultūros baro „Kablys“ erdvėje. Formuluojant kūrinio koncepciją prašome atsižvelgti ir į sceninio sprendimo mobilumą, kadangi kūriniai numatomi pristatyti ir kituose miestuose.


Paraišką sudaro:

– Laisvos formos idėjos aprašas (iki 1 A4 lapo)
– Muzikinės medžiagos eskizai (mažiausiai 1 min. muzikinės medžiagos chorui)
– Projekto sąmata (apibrėžiami ištekliai gamybos reikmėms ir kūrinių pristatymui)
– Kūrėjo/-ų gyvenimo aprašymas/-ai
– Kūrėjo/-ų ankstesnių darbų pavyzdžiai (iki 3 kūrinių partitūrų/audio/video medžiagos, failai arba nuorodos)


Paraišką „.pdf“ formatu ir kūrybos pavyzdžius atsiųsti elektroniniu paštu (arba wetransfer.com) lab@chorasvilnius.lt iki 2019 m. sausio 1 d.


Vertinimo kriterijai:


*Meninės koncepcijos aktualumas šiuolaikinės muzikos kontekste;
*Meninės raiškos naujumas ir originalumas;
*Meninio įgyvendinimo profesionalumas atsižvelgiant į choro instrumento specifiką;
*Efektyvus bei pagrįstas novatoriškų muzikinės ir meninės raiškos priemonių (ir/ar technologijų) taikymas;
*Koncepcijos vientisumas;


Paraiškas vertins choro „Vilnius“ vyr. dirigentas Artūras Dambrauskas, kompozitorius, projekto mentorius Mārtiņš Viļums ir kompozitorius, tarpdisciplininio meno kūrėjas Artūras Bumšteinas.
Apie atrankos rezultatus kandidatai bus informuoti el. paštu ne vėliau nei 2019 m. sausio 14 d. Visiems kandidatams bus suteiktas grįžtamasis ryšys raštu.

‎Daugiau informacijos apie projektą bei kvietimas dalyvauti – www.chorasvilnius.lt

‎D. Matvejevo nuotr.

Parašykite komentarą