Choras „Pro musica“ koncertuoja Italijoje

 

Vilniaus universiteto choras „Pro musica“ išvyko gastrolių į Italiją. Šių metų gegužės 25–27 dienomis kolektyvas dalyvauja Tarptautiniame Saviljano miesto chorų konkurse. Dainininkai Italijos publikai pristato platesnio Baltijos regiono muziką – greta lietuvių autorių kūrinių, atlieka estų, lenkų kompozitorių kūrinius, o programos akcentu tapo šiuolaikinio latvių kompozitoriaus E. Ešenvaldo kūrinys „Žvaigždės“.

Tarp Turino ir Genujos įsikūrusiame Saviljane chorų festivalis vyksta jau daugiau kaip trisdešimt metų. Tai ne pirmosios kolektyvo gastrolės Italijoje, šiame tarptautiniame chorų susibūrime vilniečiai lankysis jau antrą kartą.

„Visuomet labai malonu koncertuoti Italijoje, kuri pasauliui yra padovanojusi tiek nuostabių kompozitorių ir kurios publika labai jautri muzikai bei grožiui. Italams parinkome jiems mažiau žinomų mūsų regiono autorių programą“, – pasakojo choro meno vadovė ir vyriausioji dirigentė Rasa Gelgotienė.

Šio apsilankymo metu VU choras „Pro musica“ koncertuoja Saviljano aplinkinėse esančiuose miesteliuose ir miesto operos teatre, kuris pagal architekto Maurizio Eula projektą pastatytas 1836 m. Jo atidarymo metu skambėjo herojinė G. Donizetti opera „L’esule di Roma ossia Il proscritto“. Iš pradžių teatrui buvo suteiktas dviejų mūzų – Melpomenės ir Talijos – pavadinimas, o 1899 m. jis pervadintas seserų Milanollo garbei.

Seviljane gimusios seserys Teresa ir Marija Milanollo buvo jaunosios smuikininkės virtuozės, apkeliavusios visą Europą ir 1838–1848 stebinusios didžiausius žemyno karališkuosius dvarus bei žymius to meto kompozitorius J. Štrausą, H. Berliozą, F. Listą, F. Šopeną ir kitus. Didžiausios šlovės metu Teresa buvo apie 12, o Marija apie 6 metų amžiaus. Seserys taip pat rašė muziką, nors didžioji dalis jos šiuo metu pamiršta, tačiau keletas karinių maršų žinomi ir šiandien bei vadinami jų pavarde.

Šių metų rudenį 15 metų sukaktį švęsiantis Vilniaus universiteto mišrus choras „Pro musica“ vienija per aštuoniasdešimt Vilniaus universiteto studentų, absolventų, darbuotojų ar tiesiog muzikos mėgėjų. Šio kolektyvo vizitinė kortelė – ryškiausios įvairių epochų klasikos partitūros, originalios šiuolaikinės muzikos ir teminės programos. Choras nuolat koncertuoja Lietuvoje ir užsienyje, rengia tarptautinius projektus. Jo kūrybinė veikla pristatoma penkiose kompaktinėse plokštelėse.

Parašykite komentarą