Biržuose – koncertas, skirtas Tarptautinei muzikos dienai

 

Gražų spalio pirmosios vakarą biržiečiai rinkosi į Biržų rajono savivaldybės Jurgio Bielinio viešosios bibliotekos salę. Jau aštuonioliktąjį kartą Biržuose vyko koncertas, skirtas Tarptautinei muzikos dienai paminėti ir šis renginys jau turi savo žiūrovą. Koncerto – minėjimo iniciatorė yra Viktorija Morkūnienė ir jos vadovaujamas Biržų kultūros centro kamerinis choras „Viktorija“.

 

Siekiant įvairovės, kiekvienais metais yra kviečiamas svečias-atlikėjas (choras arba solistas). Šiais metais svečiavosi LMTA profesorius, baritonas Dainius Puišys ir LMTA dainavimo katedros ir LNOBT koncertmeisterė Lina Giedraitytė. Koncertą pradėjo choras „Viktorija“ (Vad. Viktorija Morkūnienė, koncertmeisterė Romualda Butkevičienė). Skambėjo Raimundo Martinkėno, Nijolės Sinkevičiūtės, Lino Adomaičio kūriniai. Koncertą tęsė solistas Dainius Puišys ir pianistė Lina Giedraitytė. Skambėjo F. Schubert, Ch. Gounod, A. Kačanausko, W. A. Mozart, C. Bohm, R. Strauss, E. Garner, N. Brodsky. Puikią vokalinę programą papuošė pianistės atliekamas A. Scriabin Etiudas op. 8 nr. 5 E-dur. Skambėjo ne tik puikiai atliekama muzika, bet ir daug gražių minčių apie muziką, kompozitorius, atlikėjus.

 

Kaip ir kiekvienais metais, koncerto pabaigoje skambėjo choro „Viktorija“ ir koncerto svečių bendrai atliekami kūriniai. Labai malonu ir nepaprasta buvo kartu dainuoti V. Spudo, K. Kavecko „Susitikt tave norėčiau vėlei“, A. Kulikausko „Gintarai“, V. Klovos „Ūdrio daina“, G. Savinienės „Lietuva“.
Po koncerto atlikėjams buvo dėkojama ne tik gėlėmis, bet ir nuoširdžiais žodžiais, kurie nepamirštami ir įkvepia naujiems gražiems sumanymams.
Dėkojame svečiams už nuostabų vakarą.

 

Choro seniūnė Giedrė Aukštuolytė

Parašykite komentarą