Baltijos dienos šventėje Stokholme Lietuvai atstovavo Vilniaus universiteto choras „Pro musica“

‎ 

Šeštadienį, gegužės 26 d., Vilniaus universiteto choras „Pro musica“ lietuvių kompozitorių kūriniais papildė Baltijos dienos šventę Stokholme. Tai jau tradicija tapęs renginys, kasmet suburiantis trijų Baltijos valstybių piliečius, gyvenančius Švedijoje, ir kolektyvus iš Lietuvos, Latvijos bei Estijos.
 
Šiemet Skansene, Švedijos liaudies ir tradicijų muziejuje, po atviru dangumi vykusi šventė buvo ypatinga – visos trys Baltijos šalys šiemet mini valstybingumo atkūrimo šimtmečius. Dalyvius sveikino trijų Baltijos šalių ir Švedijos užsienio reikalų ministrai, Stokholmo miesto tarybos pirmininkė, muziejaus direktorius.
 
Į Šventę Švedijoje choras „Pro musica“ atvežė kūrinius, kurie skambės ir Dainų dienoje Lietuvos 100-mečio dainų šventėje liepos 6 d. Vilniuje. „Į koncertą atvykome pakiliai nusiteikę su gražiausia Dainų šventės repertuaro rinktine, nes šis renginys, kaip ir mūsų šventė, vyksta po atviru dangumi, joje dalyvauja ir Švedijoje gyvenančių lietuvių kolektyvai. Šimtmečio dainų šventės emociją švedams perduoti tikrai pavyko“, – sakė choro „Pro musica“ vadovė Rasa Gelgotienė.


Chorui tai jau antras valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimas. Vasario 16-ąją „Pro musica“ kartu su kitais Vilniaus universiteto chorais trijų Baltijos šalių himnus giedojo iškilmingoje vėliavų pakėlimo ceremonijoje S. Daukanto aikštėje.


Vilniaus universiteto kolektyvas „Pro musica“ dažnai kviečiamas atstovauti Lietuvai svarbiuose tarptautiniuose renginiuose ir forumuose. 2009 m. Lietuvos įstojimo į Europos Sąjungą penktųjų metinių ir Lietuvos vardo paminėjimo tūkstantmečio proga kolektyvas Briuselio karališkoje konservatorijoje surengė M. K. Čiurlionio kūrybai skirtą koncertą. 2013 m. Lietuvos chorinę kultūrą šalies diplomatinėse atstovybėse pristatė Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai laikotarpiu.

Nuotraukoje:

VU choras „Pro Musica“ po koncerto Skansene su Švedijos URM ministre M. Wallstrom, Lietuvos URM ministru L. Linkevičiumi ir Lietuvos ambasadoriumi Švedijoje Algimantu Rimkūnu.

Parašykite komentarą