Auksinės choro ,,Druskininkai“ pergalės Bratislavoje

 

 

Kamerinis choras „Druskininkai“, vadovaujamas Ingos Vagnoriūtės, ir toliau pildo savo apdovanojimų sąrašą. Spalio 4-7 dienomis Slovakijoje vykusiame tarptautiniame chorų festivalyje-konkurse „Bratislava Cantat II“ kolektyvas įvertintas dviem Aukso diplomais.

Šeštą kartą organizuotas festivalis-konkursas sukvietė kolektyvus iš 8 pasaulio šalių: Lietuvos, Latvijos, Norvegijos, Rusijos, Kroatijos, Serbijos, Slovakijos ir Čekijos. Chorus vertino kompetentinga tarptautinė komisija, kurią sudarė: doc. Milan Kolena (Slovakija), prof. Zsuszánna Mindszentydoc (Vengrija) ir doc. Ondrej Šaray (Slovakija). Komisija vertino intonaciją, natų tikslumą, garso kokybę, programos pasirinkimą ir artistiškumą.

Choras ,,Druskininkai“, vienintelis kolektyvas iš Lietuvos, dalyvavo dvejose kategorijose: kamerinių chorų ir sakralinės muzikos. Kamerinių chorų kategorijoje choras atliko: K. V. Banaičio ,,Už jūrių marių“, V. Augustino ,,Anoj pusėj Dunojėlio“, G. Venislovo ,,Videntes stellam“ ir J. Bašinsko ,,Voverę“. Sakralinės muzikos kategorijoje atlikti taip pat keturi kūriniai: V. Augustino ,,Tėvyne mūsų“, L. V. Lopo ,,Gloria“ iš ,,Missa brevis quasi grigalis“, S. Rachmaninovo ,,Bogorodice Devo“ ir M. Leontovych ,,Schedryk“. Ypatingai kruopščiai ruošta ir daug jėgų jaunam kolektyvui pareikalavusi konkursinė programa įvertinta aukštais balais.  Chorai savo jėgas išbandė ne tik konkurse, bet ir keliuose festivalio koncertuose, kurie vyko jaukiose Bratislavos bažnyčiose.

Po konkurso choro nariai turėjo galimybę susipažinti su Bratislavos senamiesčiu, pasivaikščioti Dunojaus pakrante (o juk konkurse atlikta daina ,,Anoj pusėj Dunojėlio‘‘!). Grįždami taip pat aplankėme Krokuvą bei žymiąsias Veličkos druskų kasyklas. Pasisėmę neįkainojamų įspūdžių grįžome namo pakylėti ir kupini naujų jėgų artėjantiems koncertams. Choras ypatingą padėką siunčia savo draugams ir rėmėjams, be kurių pagalbos šių rezultatų nebūtume pasiekę.

Parašykite komentarą