Atgarsiai iš Lietuvos Vakarų krašto dainų šventės

Antrąjį 2017 – ųjų metų birželio mėnesio savaitgalį (10 ir 11 dienomis), Vilniaus Gedimino technikos universiteto akademinis choras „Gabija“ dalyvavo Lietuvos Vakarų krašto dainų šventėje, kuri šiais metais skirta Mažosios Lietuvos lietuvių dainų šventės 90 – mečiui paminėti.


Daugiau nei 264 visos Lietuvos meniniai kolektyvai, daugiau nei 50 užburiančių lietuviškų kūrinių, daugiau nei 29 talentingi ir charizmatiški Lietuvos dirigentai ir daugiau nei 7000 šventiškai nusiteikusių dalyvių dovanojo gražiausias lietuviškas dainas, šokius ir muziką ne tik susirinkusiai žiūrovų miniai Klaipėdos vasaros koncertų estradoje, bet svarbiausia ir vieni kitiems, taip didžiuodamiesi ir puoselėdami šimtmečių tradicijas, skatindami neužmiršti savo šaknų ir atsakingai viską po truputį perduoti ateities kartoms.


Dainų šventės Lietuvoje vieni svarbiausių renginių, suburiantys ir suvienijantys tiek daug žmonių vienoje vietoje vienu metu vardan Lietuvos tradicijų puoselėjimo, parodymo, kad mokame būti patriotiški ir kovoti už laisvę ne tik ginklu, o ir daina, šokiu, muzika. Ne veltui 2003 m. Dainų ir šokių švenčių tradicija Baltijos valstybėse buvo paskelbta Žmonijos žodinio ir nematerialaus paveldo šedevru, o 2008 m. ši vertybė įrašyta į UNESCO Reprezentatyvųjį žmonijos nematerialaus kultūros paveldo sąrašą. Lietuvoje 2007 m. išleistas Lietuvos Respublikos dainų švenčių įstatymas, kuris reglamentuoja dainų švenčių organizavimą, apsaugą, periodiškumą, tęstinumą ir jų plėtrą.


VGTU choro „Gabija“ dainininkai į saulėtąjį Lietuvos pajūrį atvyko Dainų šventės išvakarėse, birželio 9 d. vidurnaktį nepraleido progos pasigrožėti Klaipėdos muzikinio valstybinio teatro vertikalaus šokio spektakliu ant pastato sienos „Kalbantis bokštas“.


Pirmąją Dainų šventės dieną, šeštadienį, pailsėjęs prie Baltijos jūros, 16 val. choras koncertavo Klaipėdos Atgimimo aikštėje surengtame dainų šventės dalyvių koncerte, kuriame atliko net šešis kūrinius ir puikiai pareklamavo Dainų šventę (tarp šokių kolektyvų tai buvo vienintelis choras, pareiškęs norą dainuoti miesto aikštėje)! Po koncerto choristai pažindinosi su Klaipėdos senamiesčiu, aplankė Olando kepurę.


Antrąją Dainų šventės dieną gabijiečai apsirengę geltonais, žaliais ir raudonais (Lietuvos vėliavos spalvų) koncertiniais marškinėliais, nešini VGTU akademinio choro „Gabija“ vėliava ir VGTU bei Lietuvos Respublikos vėliavėlėmis rankose, apsišarvavę gražiausiomis dainomis ir gera nuotaika su visais kitais šventės dalyviais iškilmingai žingsniavo eitynėse miesto gatvėmis (Liepų g. – H. Manto g. – Vasaros koncertų estrada), dalyvius atvedusiomis į estradą, kurioje vyko svarbiausias šventės koncertas. Net 4 valandų trukmės koncerte, tarp gausybės kūrinių ir dirigentų, garbė diriguoti teko ir VGTU akademinio choro „Gabija“ meno vadovei ir vyriausiajai dirigentei Rasa Viskantaitei, D. Zakaro išplėtota lietuvių liaudies daina „O kai sauliūtė tekėjo“ skambėjo kaip niekad didingai ir vieningai. Šventės organizatorius ir vyr. dirigentas Algirdas Šumskis, labai Dėkojo, jog puikus choras „Gabija“ atvyko ir kvietė visuomet dalyvauti Klaipėdos dainų šventėse.
Ši regioninė Dainų šventė – tai gražus jau kitą vasarą Vilniuje vyksiančios dainų šventės „Vardan tos…“, skirtos Lietuvos Respublikos atkūrimo šimtmečiui švęsti, pasirengimas dainų dienai „Vienybė težydi“.


O dabar VGTU choro „Gabija“ nariai „pasisėmę“ saulės, smagių įspūdžių ir energijos iš Lietuvos pajūrio, mokslo metus nusprendė užbaigti ir jau po truputį krauna lagaminus tolimai kelionei prie Adrijos jūros krantų. Kur keliaus ir ką veiks choristai? Sekite naujienas.

 

Gabija 2017 Klaipeda DS-3 (2)

Parengė Gintarė Simonavičiūtė

‎Prof. R. Gudelio str. apie Klaipėdos dainų šventę:

 http://www.choras.lt/index.php/klaipedoje-dainu-svente/

Parašykite komentarą