Ar kultūros ministrė viešai sakė tiesą apie didesnes algas? …Ir Kultūros ministerijos atsakymas

 

 

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Vytautas Kernagis kreipėsi į kultūros ministrę Lianą Ruokytę-Jonsson klausdamas, kokiais skaičiavimais remdamasi ji viešai prabilo apie didesnes kultūros darbuotojų algas.

Pasak Seimo nario V. Kernagio, „kultūros srities darbuotojų atlyginimai – vieni mažiausių Europos Sąjungoje. Kultūros darbuotojų profesinių sąjungų teigimu, vidutinis mėnesinis atlyginimas tesiekė 593 eurus iki mokesčių atskaitymo, kai visos šalies darbuotojų vidutinis atlyginimas siekia 800 eurų. Mitinguojantys kultūros darbuotojai, pasiūlymas nacionaliniams ir valstybiniams teatrams susimažinti biudžetus net 15 % – tokia dabartinė kultūros sektoriaus darbuotojų ir įstaigų situacija. Vis tik viešai pasirodžiusioje informacijoje ministrė L. Ruokytė-Jonsson teigia, kad vidutinė kultūros darbuotojų alga siekia 736 eurus“.

Seimo narys teiraujasi, kokiais skaičiavimais ministrė grindžia savo šį viešai nurodytą kultūros sektoriaus darbuotojų atlygio dydį ir kodėl diskriminuojama Vyriausybės programoje prioritetine laikyta kultūros sritis, o žadėtas ypatingas dėmesys kultūrai tik ir lieka pažadu su vos 1,5 % numatytų lėšų 2019 m. biudžete.

‎‎

Lietuvos Respublikos kultûros ministerija.

Kultūros ministerijos atsakymas:

Kultūros sektoriaus darbuotojų vidutinis darbo užmokestis apskaičiuotas pagal Eurostato duomenis

 

2017 m. Lietuvoje kultūros ir meno darbuotojų vidutinis mėnesio darbo užmokestis buvo 736 eurai neatskaičius mokesčių, arba 559 eurai po mokesčių atskaitymo.

 

Atsakydama į Seimo nario Vytauto Kernagio klausimą, kokiais skaičiavimais buvo remtasi, Kultūros ministerija pažymi, kad buvo remtasi Europos Sąjungos statistikos tarnybos Eurostato duomenimis. Tai sudaro galimybę palyginti ir įvertinti, kaip Lietuva atrodo kitų Europos šalių kontekste. 

 

Būtent Eurostatas kaupia statistinę informaciją ir palyginamuosius duomenis apie Europos Sąjungos šalis.

 

 

Kultūros ministerijos 

Ryšių su visuomene ir strateginės komunikacijos skyrius

Parašykite komentarą