Apie moterų chorų vadovų seminarą Klaipėdoje

Šeštadienį, rugsėjo 19 dieną, Klaipėdoje vyko seminaras, skirtas moterų chorų ir vokalinių ansamblių vadovams.
 
Seminaro lektoriai buvo choro dirigentas iš Ukrainos Sergej Savenko, vokalinio ansamblio ANIMA SOLLA vadovė iš Latvijos Marite Purina ir VU chorų vadovė Rasa Gelgotienė. Praktinius mokymus pravedė Klaipėdos Žvejų kultūros rūmų moterų choro DANGĖ vadovė Judita Kiaulakytė.
 
Sergej Savenko pristatė Ukrainos chorinę muziką moterų chorams – pats lektorius dėl Covid atvykti negalėjo, tačiau atsiuntė video pristatymą ir daug natų. 
Marite Purina kalbėjo apie Latvijos moterų chorus ir ansamblius, apie šiuolaikinius latvių autorius ir apie Musica Baltica natų leidybą – lektorė atvežė daug įdomių natų rinkinių su kūriniais moterų chorams.
Rasa Gelgotienė kalbėjo lyderystės tema, pabrėždama lyderio ir vadybininko funkcijų derinimą chorų vadovų darbe.
Popietiniai užsiėmimai buvo skirti chorinei praktikai – Marite Purina pristatė du kompleksus įsidainavimo pratimų, o Judita Kiaulakytė pakvietė susipažinti su dviem kūriniais moterų chorams. Didžiausio susidomėjimo sulaukė naujas, specialiai seminaro užsakymu sukurtas Vaclovo Augustino kūrinys moterų chorui su akompanimentu ,,Tas spindulys“ .
Seminaro pabaigoje vyko diskusijos apie moterų chorų ir vokalinių ansamblių veiklą. Ansamblio ,,Kivi“ vadovė Danguolė Aukselienė iškėlė klausimą apie vokalinių ansamblių integraciją į Dainų šventes, moterų choro ,,Liepos“ vadovė Audronė Zupkauskienė kalbėjo apie choro dirigento darbo specifiką bei iššūkius.
Seminaro uždarymo kalboje Judita Kiaulakytė pasidžiaugė, jog seminaras sulaukė tokio didelio susidomėjimo – į jį atvyko apie 40 moterų chorų vadovų iš visos Lietuvos.
,,Vadinasi, tokie renginiai yra tikrai labai reikalingi. Chorų vadovams, o ypač moterų chorų vadovams, trūksta ir repertuaro, ir bendravimo su kolegomis – tokio bendravimo, kur būtų galima pasitarti rūpimais klausimais, pasidalinti patirtimi, gauti metodinę pagalbą, išgirsti naujų kūrinių“  – kalbėjo Judita Kiaulakytė.
Organizatorė dėkojo Lietuvos chorų sąjungai, suteikusiai paramą šiam renginiui.
 
LCHS informacija

Parašykite komentarą