12 chorų iš 7 šalių rungėsi IX-ame „Kaunas Cantat“ konkurse, net 7 chorai pateko į finalą! Laimėjo latviai.

Kaune įvyko IX tarptautinis chorų konkursas „Kaunas Cantat“. Dalyvavo chorai iš Baltarusijos,  Italijos, Latvijos, Lenkijos, Lietuvos, Rusijos, Švedijos – net dvylika vaikų, jaunimo ir suaugusiųjų chorų. Lietuvą atstovavo Plungės Mykolo Oginskio meno mokyklos jaunių choras, vadovaujamas Irenos Bakanauskienės (nuotr.).

Konkurso dalyvius vertino tarptautinė komisija: Jurgen Partaj iš Austrijos, Viktorija Lydbergijus (Švedija, Norvegija) ir kompozitorius, dirigentas Vaclovas Augustinas (komisijos pirmininkas). Buvo vertinama dainavimo technika ir garso kultūra, intonacija ir ritmas, išraiškingumas ir stilistika,  repertuaro parinkimas, jo dramaturgija.

 

Gegužės 3 d.,   Kauno valstybinėje filharmonijoje chorai varžėsi  I konkurso ture, kurio metu išaiškėjo, kurie kolektyvai yra verti susirungti finale. Į finalą pateko net 7 chorai: merginų choras  „Note in Crescendo“ iš Italijos (vadovas Fabio Pecci), Plungės Mykolo Oginskio meno mokyklos jaunimo choras (vad. Irena Bakanauskienė), Ventspilio muzikos kolegijos choras „Nošu Planētas“ (vad. Rudīte Tālberga, Anitra Niedre), Jekaterinburgo valstybinės filharmonijos jaunučių choras (vad. Zlata Kozlovskaya, Marina Makarova), kamerinis moterų choras „Rebelové“ iš Lenkijos (vad. Maria Hubluk-Kaszuba), mišrus choras „A Scapella“ iš Švedijos (vad. Rasmus Krigström) ir Vakarų pamario technologijo universiteto vaikų choras  „Jubilus“ iš Lenkijos (vad. Dariusz Dyczewski). Finalas dėl Grand Prix vyko šeštadienį Vytauto Didžiojo universiteto muzikos akademijos salėje. 

 

Konkurso dalyviai buvo apdovanoti Aukso (90-100 balų), Sidabro (80-89,9 balo), Bronzos (70-79,9 balo), specialiaisiais prizais – www.choras.lt kūrėjų sąjungos „Už įdomiausią programą“ ir žiūr0vų simpatijų; dalyvio diplomais. Finale dalyvavę chorai kovojo dėl Grand prix bei 1-os, 2-os ir 3-čios vietos taurių. Grand Prix įteiktas latviams – Ventspilio muzikos kolegijos choras „Nošu Planētas“ (vad. Rudīte Tālberga, Anitra Niedre). Finale jie įvertinti 96 balais. Jiems paskirtas ir choras.lt prizas.

Plungės choras, už savo pasirodymą I ture surinkęs 85,3 balo, namo išsivežė Sidabro diplomą.

Parašykite komentarą